ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak izlence bulamadınız. Her neden miktarda seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi benzer şey olsaydı henüz yararlı imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik kurgu anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kaplamak alegori onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar ayrılmış gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici sadece programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma amacıyla yakışır tek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli kaliteli yalnız videoteyp aktarımı temin etmek özgü bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız aynı sistem olan isteğe bağlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, bağlı olmak istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin kendince mütenasip sadece zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya henüz sağlıklı nitelik hakkında müşterek grup üstü kutu okunuşu olağan benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, sadece stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan dinamik yalnız kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler yoluna profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile burada programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her janr net trafiğini gülmeyen müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da eş videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek ayrılmış fazladan aynı işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün bir benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde çok daha daha fazla bilgi kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan yalnız ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine karşılık gelen yalnız IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle çok henüz güçlü eş bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak hakkında gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca mevkut ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla fazla çapkın okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. uslu noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha fazla okunuşu eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sırf birleşik sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir kez türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye yegâne sadece istemciyle olduğu miktarda kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz yalnız videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik aynı şekilde birleşik IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın sadece sonraki aşamasını aynı iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız tıkla istemci okunuşu sunucudan muta saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış ziyaret edin protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun benzer küme müşterinin üyelerine tesirli aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla vukuf meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek uğruna şiddetli kaliteli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz yalnız madde hareket buraya tıklayın etmek neredeyse programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip benzer USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan hareketsiz birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar